W skrócie o panelach fotowoltaicznych i ich działaniu

Dodane: 28-07-2016 22:55
W skrócie o panelach fotowoltaicznych i ich działaniu Producenci urządzeń fotowoltaicznych konkurują ze sobą co do skuteczności ich modułów. Producenci tacy jak ulica solar stosują coraz to nowe rozwiązania techniczne w swoich konstrukcjach. Wpis o fotowoltaice właśnie.

Cytat z Wikipedii o fotowoltaice

Fotowoltaika przeżywa intensywny rozwój: Na koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1 581 MW paneli fotowoltaicznych a skumulowana moc wynosiła 6 890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Niemcy (32 380 MW mocy paneli słonecznych). Dla porównania, potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni to około 38 000 MW.

Fotowoltaika, jako dziedzina zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej ze źródła odnawialnego, za jakie w czasowej mikroskali zwykliśmy uważać Słońce, obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Ekologia w budynkach

Odnawialne źródła energii są ostatnio bardzo popularnym tematem wśród ludzi budujących swoje własne cztery kąty. Każdy przecież chce płacić niższe rachunki za energię lub ciepłą wodę. I tak mamy do wyboru różne metody odzyskiwania lub pozyskiwania energii cieplnej lub elektrycznej. Rekuperacja ciepła jest ostatnio bardzo popularną formą odzysku ciepła z domu, kolejną wartą uwagi metodą jest oczywiście energia słoneczna.

Energię słoneczną można wykorzystać do podgrzewania wody lub do wytworzenia prądu. Obecnie bardziej popularne jest podgrzewanie wody za pomocą tej energii, jednak ceny i dostępność paneli fotowoltaicznych mogą wkrótce to zmienić.


Światło słoneczne przetworzone na prąd?

Darmowa energia wręcz świeci na nas codziennie, więc aż szkoda byłoby z niej nie korzystać. Oczywiście chodzi o energie słoneczną, którą można przetworzyć na energię cieplną lub elektryczną w zależności od zastosowanej technologii. Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię słońca, a może raczej fotonów, na prąd. Ta energia może zostać zmagazynowana w akumulatorze do późniejszego użycia.

Panele montuje się na duchu budynku, najczęściej skierowane są na stronę południową pod odpowiednim kątem, co gwarantuje najlepszą skuteczność urządzenia w wytwarzaniu energii. Z pewnością jest to dobry sposób, aby nieco zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, a zakup takiego ogniwa może się zwrócić całkiem sprawnie.

© 2019 http://informator.swiebodzin.pl/